Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2011

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΣΤΗ Β' ΦΑΣΗ

Οι  κορασίδες  μας  έκαναν  χθες  την  πρώτη  τους  ήττα  στη  β' φάση  με  3-2 σετ  με  αντίπαλο  τον  ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ. Η  ομάδα  μας  παρουσιάστηκε  στον  αγώνα  με  δύο  πρόσωπα. Στα  πρώτα  δύο  σετ  αλλά  και  μέχρι  το  18-8  του  τρίτου  στον  αγωνιστικό  χώρο  υπήρχε  μόνο  η  ομάδα  του  Λαγονησίου  με  τις  αθλήτριες  μας  να  πραγματοποιούν  μία  από  τις  χειρότερες  φετινές  τους  εμφανίσεις. Και  όταν  όλα  έδειχναν  ότι  θα  φύγουμε  χάνοντας  με  ένα  πολύ  εύκολο  3-0  ξαφνικά  εμφανίστηκε  η  ομάδα  που  θέλουμε  να   βλέπουμε  στο  γήπεδο. Με  πολύ  καλό  σέρβις, και  επίθεση,  πάθος  και  πίστη  για  τη  νίκη  τα  κορίτσια  κατάφεραν  να  γυρίσουν  το  σετ  και  να  το  κερδίσουν  με  25-23. Η  ίδια  ομάδα  μπήκε  και  στο  τέταρτο  σετ  επικρατώντας  εύκολα  με  25-16.  Στο  τελευταίο  σετ  δύο  σερί  καλών  σέρβις  από  τον  αντίπαλο στα  οποία  δεν  μπορέσαμε  να  αντιδράσουμε του  χάρισαν  τη  νίκη. Από  το  παιχνίδι  πρέπει  να  κρατήσουμε  την  απόδοση  και  την  εικόνα  της  ομάδας  μας   στα   δύο  νικηφόρα  μας  σετ  και  να  μπαίνουμε  σε  κάθε  ματς  με  αυτόν  τον   τρόπο  από  την  αρχή  του.

Τα  σετ: 25-13, 25-22, 23-25, 16-25, 15-8.
Αγωνίστηκαν οι: Καρρόκη, Βασιλειάδη, Βασιλακοπούλου, Γουλανδρή, Λάσκαρη - Τρίγκα, Παπαμιχαήλ, Καραβά (λίμπερο), Φωτιάδη, Κουφαλιώτη.