Παρασκευή 1 Απριλίου 2011

ΗΤΤΑ ΜΕ 3-0 ΣΕ ΜΑΤΣ ΠΑΡΩΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ

Την  ήττα  με  3-0σετ  γνώρισε  χθες  η  ανδρική  μας  ομάδα  από  την  μαχητική  ομάδα  της  Αγ. Παρασκευής.  Οι  αθλητές  μας  μπήκαν  σαν  υπνωτισμένοι  στο  παιχνίδι  πραγματοποιώντας  μία  από  τις  χειρότερες  φετινές  τους  εμφανίσεις  και  βρέθηκαν  εύκολα  πίσω  στο  σκορ  με  2-0σετ. με  αρκετά  διαιτητικά  λάθη  που  πάντως  δεν  διαμόρφωναν  το  αποτέλεσμα.  Στο  2-0 του  τρίτου  σετ (με  δύο  κίτρινες  κάρτες) το  παιχνίδι  διακόπηκε  για  εξύβριση  του  διαιτητή  από  την  κερκίδα  και  ζητήθηκε  η  απομάκρυνση  της  νεαρής  "χούλιγκαν" (παίκτρια  των  γυναικών  μας  που  απλά  φώναζε  για  την  ομάδα  της) με  τη  βοήθεια  αστυνομικής  δύναμης. Η  αστυνομία  όμως  δεν υπήρχε  στο  γήπεδο  ούτε  είχε  ενημερωθεί  όπως  προβλέπεται  από  τους  κανονισμούς  και  έτσι  η  ομάδα  μας  κατέθεσε  ένσταση. Εκ  των  υστέρων  ειδοποιήθηκε  η  αστυνομία  την  οποία  και  περιμέναμε  περίπου  μία  ώρα  για  να  ξεκινήσει  εκ  νέου  ο  αγώνας  βγάζοντας   εκτός  γηπέδου  την  αθλήτρια  μας. Η  απορία  στα  πρόσωπα  των  αστυνομικών  που  μάλλον  έχουν  πιο  σημαντικά  πράγματα  να  κάνουν  έδιναν  το  στίγμα  της  όλης  κατάστασης. Ο  αγώνας  συνεχίστηκε  με  πολλές  αλλαγές  από  την  ομάδα  μας  που  πάλεψε  το  τελευταίο  σετ  αλλά  δεν  άντεξε  μέχρι  το  τέλος.

Η  σύνθεση  της  ομάδας  μας: (Μελετίου) Καραχάλιος, Σβαρνιάς, Καλογερόπουλος, Σταυρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Λιγνός, Σαραμαντάς (λίμπερο), Ντόκος, Βαχαβιώλος, Χαττάρι.

12. ΑΣΠ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (21-56) 11

Με  μία  αγωνιστική  να  απομένει  η  ομάδα  μας  χρειάζεται  νίκη  με  οποιοδήποτε  σκορ στο  τελευταίο  παιχνίδι  με  τον  Κτησιφώντα  για  να  παραμείνει  στην  κατηγορία  χωρίς  να  περιμένει  τα  υπόλοιπα  αποτελέσματα.