Πέμπτη 31 Μαρτίου 2011

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Η ΦΕΤΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Η ΑΡΧΗ.

Δεν  τα  κατάφερε  η  γυναικεία  μας  ομάδα  στον  χθεσινό  αγώνα  μπαράζ  με  αντίπαλο  τη  ΒΑΡΗ  χάνοντας  στις  λεπτομέρειες  με  3-1 σετ  το  παιχνίδι  και  την  άνοδο.
Η  ομάδα  μας  βρέθηκε  για  άλλη  μια  φορά  πίσω  στο  σκορ  με  2-0σετ  κάνοντας  ένα  μέτριο  παιχνίδι, κατάφερε  να  "κλέψει"  το  τρίτο  σετ  στον  πόντο, προσπάθησε  να  το  επαναλάβει  και  στο  τέταρτο  αλλά  εκεί  η  ομάδα  της  Βάρης  αντέδρασε  και  πήρε  μία  δίκαιη  νίκη.
Γενικά  μπορούμε  να  πούμε  πως  τα  κορίτσια  μας  και  στους  τρεις  αγώνες  μπαράζ  παρουσίασαν  ένα  πρόσωπο  λίγο  χειρότερο  από   τη  γενική  τους  εικόνα  στο  πρωτάθλημα  κάτι  που  εν  μέρει  δικαιολογείται  από  τον  πολύ  μικρό  μέσο  όρο  ηλικίας  και  την  πρώτη  τους  ουσιαστικά  συμμετοχή  σε  τόσο  κρίσιμους  αγώνες  με  γεμάτα  κόσμο  γήπεδα.
Το  μόνο  σίγουρο  είναι  ότι  το  μέλλον  ανήκει  σε  αυτά  τα  παιδιά  αρκεί  τέτοιοι  αγώνες  να  τα  πεισμώνουν  και  να  τα  κάνουν  να  δουλεύουν  περισσότερο  και  καλύτερα.
Εμείς  από  τη  μεριά  μας  να  ευχαριστήσουμε  τις  κοπέλες  για  την  πολύ  καλή  χρονιά  που  έκαναν  στη  μόλις  δεύτερη  παρουσία  τους  στο  πρωτάθλημα  γυναικών  και  να  ξέρουν  ότι  θα  μας  έχουν  δίπλα  τους   κάθε  στιγμή.  Η  φετινή  χρονιά  ήταν  μόνο  η  αρχή...

Τα  σετ: 25-23, 25-20, 24-26, 25-22

Η  ομάδα  μας: (Λιγνός - Μελετίου) Λάσκαρη - Τρίγκα, Παπαμιχαήλ, Βασιλακοπούλου, Αλεξίου, Κανελοπούλου Α., Κούρτη, Κανελοπούλου Γ. (λίμπερο), Βασιλειάδη, Χαττάρι, Χατζηφώτη, Ντέτσικα.