Παρασκευή 25 Μαρτίου 2011

ΜΙΛΗΣΕ Η ΨΥΧΗ ΤΩΝ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

Πολύ  σημαντική  νίκη  πέτυχε  χθες  η  ομάδα  μας  των  Ανδρών  επικρατώντας  εντός  έδρας   της  Χαλκίδας  με  3-1σετ   κάνοντας  έτσι  ένα  ακόμα  βήμα  για  την  παραμονή  της  στην  κατηγορία. Η ομάδα  μας  μπήκε  στο  ματς  με  πάθος  συνειδητοποιημένη  για  την  κρισιμότητα  του  αγώνα  και κέρδισε  τα  δύο  πρώτα  σετ με 25-22  και  25-12  αντίστοιχα.  Η  Χαλκίδα  αντέδρασε  και  με  αλλαγές  στη  σύνθεση  της  κατάφερε  να  "κλέψει"  το  τρίτο  σετ  στον  πόντο  με  29-27. Από  κει  και  πέρα  μίλησε  η  ψυχή  αυτής  της  ομάδας,  αφού    οι  παίκτες  μας  βλέποντας  την  κούραση  και  τον  αντίπαλο  να  καραδοκεί  έγιναν  τη  στιγμή  που  έπρεπε  αποτελεσματικοί  και  πήραν  τη  νίκη  και  το  πολύ  σημαντικό  τρίποντο. Ακολουθεί  το  ματς  με  την  Αγία  Παρασκευή  την  άλλη  Πέμπτη  που  είναι  εξίσου  σημαντικό  και  στο  οποίο  θα  κατέβουμε  με  μόνο  στόχο  τη  νίκη.

Τα σετ: 25-22, 25-12, 27-29, 25-21.

Σύνθεση: (Μελετίου) Σβαρνιάς, Λιγνός, Καλογερόπουλος, Καραχάλιος, Τριανταφυλλίδης, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς (λίμπερο), Ντόκος, Χαττάρι, Βαχαβιώλος, Ζάρας.