Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2010

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ

Τη  δεύτερη  νίκη  της  στο  πρωτάθλημα  πέτυχε  χθες  η  ανδρική  μας  ομάδα  επικρατώντας  του  ΑΟ ΒΑΡΗΣ  Ο  ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ  με  3-2 σετ. Η  ομάδα  μας  έχασε  το  πρώτο  σετ  26-28  έχοντας  το  προβάδισμα  στη  μεγαλύτερη  διάρκεια  του,  πήρε  σχετικά  εύκολα  τα  δύο  επόμενα,  ενώ  η   κούραση  κατέβαλε  τους  αθλητές  μας  στο  τέταρτο  επιτρέποντας  στον  αντίπαλο  να  ξεφύγει  από την  αρχή  του  και  να  το  κερδίσει  τελικά  με  25-19. Για  άλλη  μια  φορά  η  εμπειρία  των  παικτών  μας  μίλησε  στο  πέμπτο  σετ  και  με  ένα  ξεκίνημα  8-1  το  υπόλοιπο  σετ  ήταν  διαδικαστικό  και  ήρθε  φυσιολογικά  το  15-9.
Η  συνολική  εικόνα  της  ομάδας  ήταν  αρκετά  καλή  αν  και ήταν  ένα  παιχνίδι  που  με  λίγο  περισσότερη  προσοχή  ειδικά  στο  πρώτο  σετ  θα  είχε  δώσει  στην  ομάδα  μας  ένα  εύκολο  τρίποντο.
Τα  σετ : 26-28, 25-18, 25-20, 19-25, 15-9
Στον  χθεσινοβραδινό  αγώνα  κατέβηκαν  οι: Σβαρνιάς, Λιγνός, Καραχάλιος, Καλογερόπουλος, Χαττάρι, Τριανταφυλλίδης, Σαραμαντάς (λίμπερο), Ντόκος, Τιτόπουλος, Βαχαβιώλος, Αγγελίδης.