Παρασκευή 15 Απριλίου 2011

ΦΙΛΙΚΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ

Μετά  από  προκλήσεις  και   δηλώσεις  εκατέρωθεν  έφτασε  η  ώρα  για  τη  μεγάλη  αναμέτρηση. Η  ομάδα  μας  των  κορασίδων  θα  αντιμετωπίσει  την  μικτή  ομάδα  των γονέων  την  Κυριακή  17/4 στις  13:30  στο  ΑΚ  ΓΟΥΔΗ.
Οι  κορασίδες  μας  θα  παραταχθούν  πλήρεις  με  μόνο  στόχο  τη  νίκη.
Η  σύνθεση της  ομάδας   των  γονέων  θα  παραμείνει  κρυφή  μέχρι  την  έναρξη  του  αγώνα  για  λόγους  τακτικής. Αναμένονται  πάντως  εκπλήξεις.
Πληροφορίες  αναφέρουν  πως  αν  η  ομάδα  των  κορασίδων  χάσει  τον  αγώνα  την  περιμένει  πραγματικά  μεγάλη  εβδομάδα  στο  γήπεδο.

Πέμπτη 14 Απριλίου 2011

ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΤΟ ΜΙΚΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με  μεγάλη  επιτυχία  πραγματοποιήθηκε  χθες  ο  μικτός  αγώνας  Ανδρών - Γυναικών  στο  κλειστό  γυμναστήριο  ΑΚ  ΓΟΥΔΗ. Με  μερικές  αλλαγές  της  τελευταίας  στιγμής  σε  κανονισμούς  και  συνθέσεις  και  οι  δύο  ομάδες  μπήκαν  στο  γήπεδο  αποφασισμένες  για  τη  νίκη  και  παρουσίασαν  ένα  πολύ  όμορφο  θέαμα. Το  παιχνίδι  τελείωσε  με  2-1  σετ  ενώ  συμμετείχαν  όλοι  οι  αθλητές  και  αθλήτριες  και  των  δύο  ομάδων.

Οι  συνθέσεις:
ΟΜΑΔΑ 1 : Σβαρνιάς, Λιγνός, Παπαμιχαήλ, Βασιλακοπούλου, Τριανταφυλλίδης, Βαχαβιώλος, Κανελοπούλου, Βασιλειάδη, Χατζηφώτη
ΟΜΑΔΑ 2 : Ντόκος, Καλογερόπουλος, Κούρτη, Ντέτσικα, Λάσκαρη - Τρίγκα, Σαραμαντάς, Αποστολογιωργάκης, Λάσκαρης - Τρίγκας, Σβαρνιάς Γ.

Με  λάθη  η  διαιτησία  των αθλητριών  μας  Καρρόκη, Καραβά  και  Αλεξίου (στο σκορ) που  πιστεύουμε  ότι  αλλοίωσε  το  τελικό  αποτέλεσμα.

Δευτέρα 11 Απριλίου 2011

ΜΙΚΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ

Οι  αγώνες  τελείωσαν  για  άνδρες  και  γυναίκες  και  οι  ομάδες  μας  συνεχίζουν  τις  προπονήσεις  τους  σε  πιο  χαλαρούς  ρυθμούς  αυτό  το  διάστημα  για  να  αποφορτιστούν  από  τους  πολλούς  και  δύσκολους  αγώνες  που  έδωσαν  στη  διάρκεια  της  φετινής  σεζόν. Στα  πλαίσια  αυτής  της  λογικής  την  Τετάρτη  13/4  θα  δοθεί  μικτός  φιλικός  αγώνας  Ανδρών - Γυναικών  στις  19:45 στο  ΑΚ  ΓΟΥΔΗ.  Ο  αγώνας  θα  διεξαχθεί  στα  δύο  νικηφόρα  σετ  σε  γυναικείο  φιλέ  με  μοναδικό  περιορισμό  στην  επίθεση  των  ανδρών  με  άλμα  από  την  μπροστινή  ζώνη.

Λίμπερο: Κανελοπούλου Γ.

Οι  αθλητές  και  αθλήτριες  πρέπει  να  φοράνε  την   εμφάνιση  τους.
Η  ομάδα  των  ηττημένων  θα  πληρώσει  το  λογαριασμό   στο  τραπέζι  που  θα  ακολουθήσει.

Παρασκευή 8 Απριλίου 2011

ΑΠΟΣΤΟΛΗ... ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΗ

Νίκη  με  3-0σετ  που  αυτόματα  σήμανε  και  την  παραμονή  στην  κατηγορία  πέτυχε  χθες  η  ανδρική  μας  ομάδα  απέναντι  στον  ήδη  υποβιβασμένο  Κτησιφώντα. Οι  παίκτες  μας  μπήκαν  αρκετά  χαλαροί  στον  αγώνα  απέναντι  σε  μία  ομάδα  που  παρά  τα  αγωνιστικά προβλήματα  που  είχε  ήρθε  στο  γήπεδο  για  να  διεκδικήσει  το  ματς. Ευτυχώς  στη  συνέχεια  παρουσιαστήκαμε  καλύτεροι  καταφέρνοντας  παρά  τη συνολικά μέτρια  εμφάνιση  που  πραγματοποιήσαμε να  πάρουμε  το  τρίποντο  σφραγίζοντας  με  τον  καλύτερο  τρόπο  τη  χρονιά  πετυχαίνοντας  τον  αρχικό  στόχο  της  παραμονής  μας.
Αξίζουν  πολλά  συγχαρητήρια  πρώτα  απ'  όλα  στους  παίκτες  αυτής  της  ομάδας  που  παρά  τα  πολλά  προβλήματα  όλοι  τους  ήταν  εκεί  όταν  η  ομάδα  τους  χρειάστηκε, στους  προπονητές  Αλεξίου  για  το  πρώτο  μισό  και  Μελετίου  για  το  κρίσιμο  υπόλοιπο  που  για  άλλη  μια  φορά  έδειξε  την  αγάπη  του  για  αυτήν  την  ομάδα  στα  δύσκολα, καθώς  και  στους  λίγους  αλλά  πιστούς  φιλάθλους  μας  που  ήταν  μαζί  μας  σε  αυτήν  την  προσπάθεια.
Το ζητούμενο από  δω  και  πέρα   είναι  το  τι  μέλλει  γενέσθαι  για  την  ομάδα  της  καρδιάς  μας κάτι  που  θα  συζητηθεί  τις  επόμενες  μέρες  και  για  το  οποίο  θα  έχετε  άμεση  πληροφόρηση.

Η  σύνθεση  του  τελευταίου  φετινού  αγώνα: (Μελετίου) Σβαρνιάς, Λιγνός, Καλογερόπουλος, Σταυρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Βαχαβιώλος, Σαραμαντάς (λίμπερο), Ντόκος, Χαττάρι, Ζάρας.

Πέμπτη  7/4  21:45  ΑΚ  ΓΟΥΔΗ

Αύριο  δίνει  τον  τελευταίο  φετινό  της  αγώνα  η  ανδρική  μας  ομάδα  εντός  έδρας  με  αντίπαλο  τον  ΑΣΠ  ΚΤΗΣΙΦΩΝ. Η  ομάδα  μας  με  νίκη  με  οποιοδήποτε  σκορ  εξασφαλίζει  την  παραμονή  της  στην  κατηγορία  χωρίς  να  την  ενδιαφέρουν  τα  υπόλοιπα  αποτελέσματα.
Τα  υπόλοιπα  σενάρια:
Νίκη  ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ με  οποιοδήποτε σκορ  απέναντι  στη  ΧΑΛΚΙΔΑ - Η  ομάδα  μας  παραμένει  στην  κατηγορία  ακόμα  κι  αν  χάσει  από  τον  ΚΤΗΣΙΦΩΝΤΑ  με  οποιοδήποτε σκορ.
Νίκη  ΧΑΛΚΙΔΑΣ με 3-2  το  ΚΟΛΛΕΓΙΟ -  χρειαζόμαστε  2  σετ  από  το  παιχνίδι  με  τον  ΚΤΗΣΙΦΩΝΤΑ  για  να  παραμείνουμε  στην  κατηγορία.
Σε  οποιαδήποτε  άλλη  περίπτωση  χρειαζόμαστε  τη  νίκη  για  να  παραμείνουμε.

Δευτέρα 4 Απριλίου 2011

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ. ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Οι  αγώνες  της  φετινής  χρονιάς  (τουλάχιστον  οι  επίσημοι) τελείωσαν  για  το  γυναικείο  τμήμα  μας  και  μετά  από  ένα  διάστημα  που  έχει  δοθεί  στις  αθλήτριες  μας  για  αποφόρτιση  από  τις  συνεχείς  υποχρεώσεις  τα  κορίτσια  θα  αρχίσουν  την  εντατική  τους  προετοιμασία  για  τον  επόμενο  χρόνο. Οι  προπονήσεις  μετά  από  μετρήσεις  που  θα  γίνουν  θα  εστιάσουν  στην  ατομική  βελτίωση  των  κοριτσιών  τόσο  στην  τεχνική  όσο  και  στη  φυσική  τους  κατάσταση. Είπαμε  άλλωστε. Η φετινή  χρονιά  ήταν  μόνο  η  αρχή  και  για  την  συνέχεια  το  πρώτο  πράγμα  που  μετράει  είναι  το  να  είσαι  κατάλληλα  προετοιμασμένος. Και  εμείς  θα  είμαστε.

Παρασκευή 1 Απριλίου 2011

ΗΤΤΑ ΜΕ 3-0 ΣΕ ΜΑΤΣ ΠΑΡΩΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ

Την  ήττα  με  3-0σετ  γνώρισε  χθες  η  ανδρική  μας  ομάδα  από  την  μαχητική  ομάδα  της  Αγ. Παρασκευής.  Οι  αθλητές  μας  μπήκαν  σαν  υπνωτισμένοι  στο  παιχνίδι  πραγματοποιώντας  μία  από  τις  χειρότερες  φετινές  τους  εμφανίσεις  και  βρέθηκαν  εύκολα  πίσω  στο  σκορ  με  2-0σετ. με  αρκετά  διαιτητικά  λάθη  που  πάντως  δεν  διαμόρφωναν  το  αποτέλεσμα.  Στο  2-0 του  τρίτου  σετ (με  δύο  κίτρινες  κάρτες) το  παιχνίδι  διακόπηκε  για  εξύβριση  του  διαιτητή  από  την  κερκίδα  και  ζητήθηκε  η  απομάκρυνση  της  νεαρής  "χούλιγκαν" (παίκτρια  των  γυναικών  μας  που  απλά  φώναζε  για  την  ομάδα  της) με  τη  βοήθεια  αστυνομικής  δύναμης. Η  αστυνομία  όμως  δεν υπήρχε  στο  γήπεδο  ούτε  είχε  ενημερωθεί  όπως  προβλέπεται  από  τους  κανονισμούς  και  έτσι  η  ομάδα  μας  κατέθεσε  ένσταση. Εκ  των  υστέρων  ειδοποιήθηκε  η  αστυνομία  την  οποία  και  περιμέναμε  περίπου  μία  ώρα  για  να  ξεκινήσει  εκ  νέου  ο  αγώνας  βγάζοντας   εκτός  γηπέδου  την  αθλήτρια  μας. Η  απορία  στα  πρόσωπα  των  αστυνομικών  που  μάλλον  έχουν  πιο  σημαντικά  πράγματα  να  κάνουν  έδιναν  το  στίγμα  της  όλης  κατάστασης. Ο  αγώνας  συνεχίστηκε  με  πολλές  αλλαγές  από  την  ομάδα  μας  που  πάλεψε  το  τελευταίο  σετ  αλλά  δεν  άντεξε  μέχρι  το  τέλος.

Η  σύνθεση  της  ομάδας  μας: (Μελετίου) Καραχάλιος, Σβαρνιάς, Καλογερόπουλος, Σταυρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Λιγνός, Σαραμαντάς (λίμπερο), Ντόκος, Βαχαβιώλος, Χαττάρι.

8. ΑΟ ΒΑΡΗΣ "Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ" (38-43) 28

Με  μία  αγωνιστική  να  απομένει  η  ομάδα  μας  χρειάζεται  νίκη  με  οποιοδήποτε  σκορ στο  τελευταίο  παιχνίδι  με  τον  Κτησιφώντα  για  να  παραμείνει  στην  κατηγορία  χωρίς  να  περιμένει  τα  υπόλοιπα  αποτελέσματα.