Πέμπτη 31 Μαρτίου 2011

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. Η ΦΕΤΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Η ΑΡΧΗ.

Δεν  τα  κατάφερε  η  γυναικεία  μας  ομάδα  στον  χθεσινό  αγώνα  μπαράζ  με  αντίπαλο  τη  ΒΑΡΗ  χάνοντας  στις  λεπτομέρειες  με  3-1 σετ  το  παιχνίδι  και  την  άνοδο.
Η  ομάδα  μας  βρέθηκε  για  άλλη  μια  φορά  πίσω  στο  σκορ  με  2-0σετ  κάνοντας  ένα  μέτριο  παιχνίδι, κατάφερε  να  "κλέψει"  το  τρίτο  σετ  στον  πόντο, προσπάθησε  να  το  επαναλάβει  και  στο  τέταρτο  αλλά  εκεί  η  ομάδα  της  Βάρης  αντέδρασε  και  πήρε  μία  δίκαιη  νίκη.
Γενικά  μπορούμε  να  πούμε  πως  τα  κορίτσια  μας  και  στους  τρεις  αγώνες  μπαράζ  παρουσίασαν  ένα  πρόσωπο  λίγο  χειρότερο  από   τη  γενική  τους  εικόνα  στο  πρωτάθλημα  κάτι  που  εν  μέρει  δικαιολογείται  από  τον  πολύ  μικρό  μέσο  όρο  ηλικίας  και  την  πρώτη  τους  ουσιαστικά  συμμετοχή  σε  τόσο  κρίσιμους  αγώνες  με  γεμάτα  κόσμο  γήπεδα.
Το  μόνο  σίγουρο  είναι  ότι  το  μέλλον  ανήκει  σε  αυτά  τα  παιδιά  αρκεί  τέτοιοι  αγώνες  να  τα  πεισμώνουν  και  να  τα  κάνουν  να  δουλεύουν  περισσότερο  και  καλύτερα.
Εμείς  από  τη  μεριά  μας  να  ευχαριστήσουμε  τις  κοπέλες  για  την  πολύ  καλή  χρονιά  που  έκαναν  στη  μόλις  δεύτερη  παρουσία  τους  στο  πρωτάθλημα  γυναικών  και  να  ξέρουν  ότι  θα  μας  έχουν  δίπλα  τους   κάθε  στιγμή.  Η  φετινή  χρονιά  ήταν  μόνο  η  αρχή...

Τα  σετ: 25-23, 25-20, 24-26, 25-22

Η  ομάδα  μας: (Λιγνός - Μελετίου) Λάσκαρη - Τρίγκα, Παπαμιχαήλ, Βασιλακοπούλου, Αλεξίου, Κανελοπούλου Α., Κούρτη, Κανελοπούλου Γ. (λίμπερο), Βασιλειάδη, Χαττάρι, Χατζηφώτη, Ντέτσικα.

ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ ΟΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Εκδρομή  στη  Χαλκίδα  έκαναν  οι  κορασίδες  μας  το  Σάββατο  στα  πλαίσια  της  τελευταίας  αγωνιστικής  του  πρωταθλήματος  τους  όπου  και  αντιμετώπισαν  την  τοπική  ομάδα. Έχοντας  ήδη  εξασφαλίσει  την  πρώτη  θέση  στη  βαθμολογία  και  χωρίς  την  πασαδόρο  μας  που  έμεινε  προληπτικά  στον  πάγκο  ενόψει  του  αγώνα  των  γυναικών  της  Τετάρτης,  η  ομάδα  μας  παρουσιάστηκε  στον  αγωνιστικό  χώρο  νωθρή, χωρίς  διάθεση  για  να  παίξει  και  δίκαια  έχασε  με  3-1σετ. Όλα  τα  σετ  βέβαια  κρίθηκαν  στον  πόντο  και  με  λίγη  περισσότερη  προσοχή  θα  είχαμε  φύγει  με  τη  νίκη  αλλά  η  συνολική  εικόνα  της  ομάδας  δεν  ήταν  αυτή  που  θα  μας  έκανε  να  περιμένουμε  κάτι  παραπάνω.
Μετά  το  τέλος  του  αγώνα  ακολούθησε   φαγοπότι  σε  παραθαλάσσια  ταβέρνα  όπου  η  διάθεση  των  παιδιών  μας  επανήλθε  ολοκληρώνοντας  μία  αρκετά  καλή  αγωνιστικά  χρονιά.

Τα  σετ: 22-25, 26-28, 25-23, 23-25.

Αγωνίστηκαν  οι: Καρρόκη, Παπαμιχαήλ, Βασιλειάδη, Βασιλακοπούλου, Γουλανδρή, Φωτιάδου, Καραβά (λίμπερο), Γκιοντσάρη, Κουφαλιώτη, Μαυροκεφάλου.

Παρασκευή 25 Μαρτίου 2011

ΜΙΛΗΣΕ Η ΨΥΧΗ ΤΩΝ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

Πολύ  σημαντική  νίκη  πέτυχε  χθες  η  ομάδα  μας  των  Ανδρών  επικρατώντας  εντός  έδρας   της  Χαλκίδας  με  3-1σετ   κάνοντας  έτσι  ένα  ακόμα  βήμα  για  την  παραμονή  της  στην  κατηγορία. Η ομάδα  μας  μπήκε  στο  ματς  με  πάθος  συνειδητοποιημένη  για  την  κρισιμότητα  του  αγώνα  και κέρδισε  τα  δύο  πρώτα  σετ με 25-22  και  25-12  αντίστοιχα.  Η  Χαλκίδα  αντέδρασε  και  με  αλλαγές  στη  σύνθεση  της  κατάφερε  να  "κλέψει"  το  τρίτο  σετ  στον  πόντο  με  29-27. Από  κει  και  πέρα  μίλησε  η  ψυχή  αυτής  της  ομάδας,  αφού    οι  παίκτες  μας  βλέποντας  την  κούραση  και  τον  αντίπαλο  να  καραδοκεί  έγιναν  τη  στιγμή  που  έπρεπε  αποτελεσματικοί  και  πήραν  τη  νίκη  και  το  πολύ  σημαντικό  τρίποντο. Ακολουθεί  το  ματς  με  την  Αγία  Παρασκευή  την  άλλη  Πέμπτη  που  είναι  εξίσου  σημαντικό  και  στο  οποίο  θα  κατέβουμε  με  μόνο  στόχο  τη  νίκη.

Τα σετ: 25-22, 25-12, 27-29, 25-21.

Σύνθεση: (Μελετίου) Σβαρνιάς, Λιγνός, Καλογερόπουλος, Καραχάλιος, Τριανταφυλλίδης, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς (λίμπερο), Ντόκος, Χαττάρι, Βαχαβιώλος, Ζάρας.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ...

Μία  εβδομάδα  ακόμα  θα  πρέπει  να  περιμένουμε  για  να  δούμε  αν  η  γυναικεία  ομάδα  θα  καταφέρει  να  ανέβει  κατηγορία  αφού  έχασε  χθες   στον  εντός  έδρας  αγώνα  από  την  Μαγκουφάνα  με  3-1 σετ. Η  ομάδα  μας  πάλεψε  σε  όλα  τα  σετ  και  έχασε  τον  αγώνα  στις  λεπτομέρειες  αν  και η  εμφάνιση  της  ήταν  κάτω  από  τα  στανταρ  της. Ελπίζουμε  τα  κορίτσια  μας  να  φυλάνε  το  καλό  τους  παιχνίδι  για  την  άλλη  βδομάδα  με  αντίπαλο  τη  ΒΑΡΗ  όπου  με  νίκη  με  οποιοδήποτε  σκορ  εξασφαλίζουν  την  άνοδό  τους. Για  άλλη  μια  φορά  συγκλονιστική  ήταν  η  παρουσία  του κόσμου  στο  γήπεδο. Τους  ευχαριστούμε  όλους και  τους  περιμένουμε  και  στον  τελευταίο  αγώνα  της  χρονιάς  στη  ΒΑΡΗ.
Συγχαρητήρια  στην  νεανική  ομάδα  της  Μαγκουφάνας  για  την  άνοδο  της.

Τα σετ: 22-25, 23-25, 25-14, 23-25.
Η ομάδα μας: (Λιγνός - Μελετίου) Παπαμιχαήλ, Λάσκαρη - Τρίγκα, Βασιλακοπούλου, Κούρτη, Κανελοπούλου Α., Αλεξίου, Κανελοπούλου Γ. (λίμπερο), Βασιλειάδη, Χατζηφώτη, Ντέτσικα, Χαττάρι.

Στον  άλλο  αγώνα  μπαράζ η ΒΑΡΗ επικράτησε  της  ΡΑΦΗΝΑΣ με  3-1 σετ, οπότε  η  βαθμολογία  διαμορφώνεται  ως  εξής:

Τρίτη 22 Μαρτίου 2011

Τον  δεύτερο  αγώνα  μπαράζ  δίνει  αύριο  η  γυναικεία  μας  ομάδα  αντιμετωπίζοντας  την  ΑΕ  ΑΘΗΝΑ  ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ   εντός  έδρας  ελπίζοντας  σε  θετικό  αποτέλεσμα  που  θα  την  διατηρήσει  σε  τροχιά  ανόδου. Ο  αγώνας  ξεκινάει  στις  21:45.
Τον  πιο  σημαντικό  αγώνα  της  χρονιάς  παίζουν  την  Πέμπτη  οι  Άνδρες  απέναντι  στην  ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  θέλοντας  μόνο  τη  νίκη  που  θα  διατηρήσει  τις  ελπίδες  τους  για  παραμονή  στην  κατηγορία.
Τον  τελευταίο  φετινό  της  αγώνα  θα  δώσει  το  Σάββατο  η  ομάδα  μας  των  κορασίδων  στην  Χαλκίδα  με  αντίπαλο  την  τοπική  ομάδα.

ΣΤΟΝ ΘΡΙΑΜΒΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΟΙ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΜΑΣ

Φιλικά  παιχνίδια  μίνι  βόλεϊ  έδωσε  χθες  η  ακαδημία  μας  απέναντι  στον  ΘΡΙΑΜΒΟ  στο  Χαΐδάρι. 20  κορίτσια  έδωσαν  το  παρόν  και  έπαιξαν  σε  αγώνες  3-3  σε  ειδικά  διαμορφωμένα  γήπεδα. Είναι  το  πρώτο  από  αρκετά  τουρνουά  μίνι  βόλεϊ  που  θα  ακολουθήσουν  μέχρι  και  το  καλοκαίρι  για  την  καλύτερη  προετοιμασία  των  παιδιών  και  το  ξεκίνημα  τους  στο  αγωνιστικό  βόλεϊ.
Δυναμικό  παρόν  έδωσαν  για  άλλη  μια  φορά  οι  γονείς  των  κοριτσιών  κάτι  που  αν  μη  τι  άλλο  δείχνει  ενδιαφέρον  για  τα  παιδιά  τους. Τους  ευχαριστούμε  και   τους  θέλουμε  όλους  κοντά  μας  στη  διαδρομή  που  τώρα  ξεκινάει.
 Οι  προπονήσεις  των  ακαδημιών  μας  συνεχίζονται  κανονικά  κάθε  Τετάρτη  στις  17:30  και  Σάββατο  και  Κυριακή  στις  10:00  στο  7ο  Κέντρο  Νεότητας (παιδική  χαρά).

Στα  πλαίσια  των  αγώνων  αυτών  έπαιξε  και  η  ομάδα  μας  των  παγκορασίδων  η  οποία  βρίσκεται  και  αυτή  στα  πρώτα  της  αγωνιστικά  βήματα. Ηττήθηκε  με  3-1  από   τον  Θρίαμβο  κατακτώντας  όμως  το  πρώτο  της  σετ. Στον  αγώνα  έπαιξαν  οι: Φεστά, Λέλο, Βαλάι, Μιχαλιτσλή, Ράτσα, Πασχάλη. Ευχόμαστε  στα  κορίτσια  καλή  συνέχεια  με  καλύτερα  αποτελέσματα  στους  αγώνες  που  θα  ακολουθήσουν.

Να  ευχαριστήσουμε  την  προπονήτρια  του  Θριάμβου  Χαΐδαρίου  Ειρήνη  Μυλωνάκου  για  την  πρόσκληση  για  αυτούς  τους  αγώνες  και  για  την  άριστη  φιλοξενία  της  και  να  ευχηθούμε  να  το  επαναλάβουμε  κάποια  στιγμή.

ΝΙΚΗΣΑΝ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ

Νίκησαν με  3-1σετ  παρά  την  άσχημη  εμφάνιση  που  πραγματοποίησαν  οι  κορασίδες  μας  στα  ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ  σε  παιχνίδι  που  έγινε  το  Σάββατο. Η  ομάδα  μας  μπήκε  στον  αγώνα   με  μεγάλη  χαλαρότητα, χωρίς  διάθεση  και  πάθος  πιστεύοντας  ότι  αρκεί  η  βαθμολογική  θέση  των  δύο  ομάδων  για  ένα  θετικό  αποτέλεσμα. Επειδή  όμως  το  βόλεϊ  παίζεται  πάντα  εντός  γηπέδου  πλήρωσε  την  αγωνιστική  αυτή  συμπεριφορά  χάνοντας  το  πρώτο  σετ  με  25-21. Στη  συνέχεια  τα  κορίτσια  αποφάσισαν  να  παίξουν  κάτι  που  μοιάζει  περισσότερο  με  βόλεϊ  ανεβάζοντας  αισθητά  την  απόδοση  τους  και  επικράτησαν  εύκολα  στα  τρία  επόμενα  σετ  κερδίζοντας  το  ματς  και   εξασφαλίζοντας  την  πρώτη  θέση  στη  β'  φάση  μία  αγωνιστική  πριν  το  τέλος  του  πρωταθλήματος.

Τα  σετ: 25-21, 13-25, 9-25, 7-25.
Αγωνίστηκαν  οι: Βασιλακοπούλου, Βασιλειάδη, Λάσκαρη - Τρίγκα, Γκιοντσάρη, Φωτιάδου, Παπαμιχαήλ, Καραβά (λίμπερο), Καρρόκη, Κουφαλιώτη.

ΗΤΤΑ ΜΕ 3-0 ΑΠΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ

Την  ήττα  μετά   από  άσχημη  εμφάνιση  γνώρισε  χθες  η  ανδρική  μας  ομάδα  με  αντίπαλο  τον  δεύτερο  ΑΚ  ΖΩΓΡΑΦΟΥ. Οι  αθλητές  μας  παρόντες  απόντες  στον  αγωνιστικό  χώρο  άφησαν  τον  αντίπαλο  να  επικρατήσει  κατά  κράτος  από  τον  πρώτο  μέχρι  και  τον  τελευταίο  πόντο  του  αγώνα  χωρίς  να  δείξουν  έστω  για  μια  στιγμή  διάθεση  για  κάτι  παραπάνω. Το  χειρότερο  από  όλα  για  την  ομάδα  μας  ήταν  ο  εκνευρισμός  και  η  έλλειψη  υπομονής    στο  παιχνίδι.
Το  ζητούμενο  τώρα  για  την  ομάδα  μας  είναι  να  αφήσει  πίσω  της  αυτό  το  παιχνίδι  και  να  εμφανίσει  το  καλό  της  πρόσωπο  για  τα  τρία  επόμενα  ματς  που  θα  κρίνουν  και  την  παραμονή  μας  στην  κατηγορία  ξεκινώντας  την  επόμενη  Πέμπτη  με  αντίπαλο  την  ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ.

Η  σύνθεση  της  ομάδας  μας  στο  χθεσινό  ματς: (Μελετίου) Σβαρνιάς, Λιγνός, Καραχάλιος, Σταυρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Καλογερόπουλος, Σαραμαντάς (λίμπερο), Ντόκος, Χαττάρι, Βαχαβιώλος, Ζάρας.

Πέμπτη 17 Μαρτίου 2011

ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ

Με  νίκη  ξεκίνησαν  τους  αγώνες  μπαράζ  οι  γυναίκες  μας  μετά  την  χθεσινή  επικράτηση  επί  του  ΔΑΣ  ΑΡΑΦΗΝ  με  3-1σετ. Οι  κοπέλες  μπήκαν  μουδιασμένες  στο  γήπεδο, με  πολύ  άγχος  και  κάνοντας  αρκετά  ατομικά  λάθη  έχασαν  το  πρώτο  σετ  με  18-25. Όλοι  περιμέναμε  στο  γήπεδο  το  γνωστό  καλό  πρόσωπο  της  ομάδας  μας  το  οποίο  και είδαμε  μετά  το  δεύτερο  σετ  το  οποίο  και  κερδίσαμε  με  25-21. Από  κει  και  πέρα  υπήρχε  μόνο  μία  ομάδα  στο  γήπεδο  κάτι  που  αποτυπώνεται  και  στα  σετ  που  κερδήθηκαν  με  16  και  14  πόντους  αντίστοιχα.
Από  το  παιχνίδι  κρατάμε  το  χαρακτήρα  νικητή  που  έδειξε  για  άλλη  μια  φορά  η  ομάδα  μας  καταφέρνοντας  βρισκόμενη  πίσω  στο  σκορ  να  γυρίσει  και  να  πάρει  το  παιχνίδι  χωρίς  απώλειες  πόντων. Κρατάμε  ακόμα  την  παρουσία  του  κόσμου  που  για  πρώτη  φορά  φέτος  έκανε  το  γήπεδο  μας  μία  δυνατή  έδρα  κάτι  που  ευχόμαστε  να  γίνει  και  την  άλλη  βδομάδα  απέναντι  στην  ΜΑΓΟΥΦΑΝΑ.
Στον  άλλο  αγώνα   η  ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑ  επικράτησε  της  ΒΑΡΗΣ  με  3-0σετ.

Τα  σετ: 18-25, 25-21, 25-16, 25-14
Η  σύνθεση  της  ομαδας  μας: Λάσκαρη - Τρίγκα, Παπαμιχαήλ, Βασιλειάδη, Κανελοπούλου Α., Αλεξίου, Βασιλακοπούλου, Κανελοπούλου Γ. (λίμπερο), Κούρτη, Ντέτσικα, Χατζηφώτη, Χαττάρι.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1)ΑΕ ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ 3 (3-0)
2)ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 3 (3-1)
3)ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ 0 (1-3)
4)ΑΟ ΒΑΡΗΣ 0 (0-3)

Τετάρτη 16 Μαρτίου 2011

Η  αγωνιστική  κίνηση  της  εβδομάδας  ξεκινάει  με  τον  αγώνα  μπαράζ  της  Γυναικείας  μας  ομάδας  με  αντίπαλο  την  ομάδα  του  ΔΑΣ  ΑΡΑΦΗΝ  σήμερα  στις  21:45  στο  ΑΚ  ΓΟΥΔΗ. Σας  περιμένουμε  όλους  στο  γήπεδο  να  ενισχύσετε  την  προσπάθεια  των  κοριτσιών  μας  για  άνοδο.
Οι  Άνδρες  θα  αντιμετωπίσουν  αύριο  τον  δεύτερο  ΑΚ  ΖΩΓΡΑΦΟΥ  εκτός  έδρας  και  θα  προσπαθήσουν  για  ότι  καλύτερο  με  τα  τρία  κρίσιμα  ματς  με  Χαλκίδα, Αγ Παρασκευή  και  Κτησιφώντα  που  θα  κρίνουν  την  παραμονή   μας  να  ακολουθούν.
Οι  Κορασίδες  μας  θα  δοκιμαστούν  στην  έδρα  των  ΓΛΥΚΩΝ  ΝΕΡΩΝ  στοχεύοντας  σε  μία  ακόμα  νίκη  ώστε  να  κατακτήσουν  και  μαθηματικά  την  πρώτη  θέση  σε  αυτή  τη  β'  φάση  του  πρωταθλήματος  τους.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
Σάββατο 19/3 16:15 (1ο ΔΗΜ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ)

Δευτέρα 14 Μαρτίου 2011

ΝΙΚΗ 3-0 ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΣΟ

Άλλη  μια  νίκη  πέτυχαν  χθες  οι  κορασίδες  μας  στην  Ανάβυσσο  επί  του  ΑΕΣΑΦ  ΚΟΥΡΟΥ  με  3-0 σετ. Τα  κορίτσια  μας  αν  και  κατέβηκαν  για  άλλη  μια  φορά  με  ελλείψεις  στην  σύνθεση  τους  κατάφεραν,  αφού  δυσκολεύτηκαν  στο  πρώτο  σετ  το  οποίο  και  κέρδισαν  στον  πόντο, να  πάρουν  μία  εύκολη  νίκη  φτάνοντας  τις  οκτώ  σε  εννέα  αγώνες. Με  αυτή  τη  νίκη  παρέμειναν  μόνες  τους  στην  πρώτη  θέση  της  βαθμολογίας  θέση  που  πολύ  δύσκολα  θα  χάσουν  στους  δύο  αγώνες  που  τους  απομένουν.

Τα  σετ: 27-25, 25-14, 25-9.

Αγωνίστηκαν  οι: Φωτιάδη, Καρρόκη, Βασιλακοπούλου, Παπαμιχαήλ, Γουλανδρή, Λάσκαρη - Τρίγκα, Καραβά (λίμπερο), Κουφαλιώτη.

Σάββατο 12 Μαρτίου 2011

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β' ΦΑΣΗΣ

Την  καλύτερη  δυνατή  κλήρωση  είχε  η  γυναικεία  μας  ομάδα  για  τα  μπαράζ  ανόδου  που  ξεκινάνε  την  επόμενη  Τετάρτη  16/3. Ξεκινάμε  με  δύο  εντός  έδρας  ματς  με  ΔΑΣ  ΑΡΑΦΗΝ  και  ΑΕ  ΑΘΗΝΑ  ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ  στις  16  και  23/3  αντίστοιχα  και  ολοκληρώνουμε  τους  αγώνες  μας  με  αντίπαλο  τον  ΑΟ  ΒΑΡΗΣ  εκτός  έδρας  στις  30/3.
Η  ομάδα  μας  έχοντας  πραγματοποιήσει  μία  πολύ  καλή  πορεία  στο  πρωτάθλημα  και  έχοντας  ήδη  πετύχει  τον  φετινό  της  στόχο  για  αξιοπρεπή  παρουσία  τερματίζοντας  στην  πρώτη  θέση  της  βαθμολογίας,  θα  επιδιώξει  να  ανέβει  ένα  σκαλί  παραπάνω  αλλάζοντας  κατηγορία. Άλλωστε  οι  φετινές  εμφανίσεις  των  κοριτσιών  έχουν  δείξει  πως  η  ομάδα  μας  εκτός  του  ότι έχει  πολύ  μεγάλες  δυνατότητες,  δείχνει   χαρακτήρα  στα  δύσκολα  ματς  καταφέρνοντας  να  πάρει  το  αποτέλεσμα  που  χρειάζεται. Έτσι  κι  αλλιώς  πάντως  το  μέλλον  ανήκει  σε  αυτά  τα  κορίτσια  γι'  αυτό  να  είστε  όλοι  στο  γήπεδο  για  να  τα  στηρίξετε  με  την  παρουσία  σας.

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ

Δεν  κατάφερε  να  αποκομίσει  κάτι  από  το  χθεσινό  ματς  απέναντι  στον  πρωτοπόρο  ΣΑΚΑ  η  ανδρική  μας  ομάδα  αν  και  είχε  την  ευκαιρία.Το  παιχνίδι  δεν  ήταν  ένα  από  αυτά  που  υπολογίζαμε  να  πάρουμε  κάτι,  προηγηθήκαμε  όμως  24-21  στο  πρώτο  σετ  και  21-19  στο  τρίτο  και  με  λίγη  περισσότερη  προσοχή  και  διάθεση  ίσως  να  καταφέρναμε  κάτι  καλύτερο.
Αγωνίστηκαν  οι  (Μελετίου):  Καραχάλιος, Σβαρνιάς, Τριανταφυλλίδης, Καλογερόπουλος, Λιγνός,
Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς (λίμπερο), Χαττάρι, Ντόκος, Βαχαβιώλος.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ... ΜΠΑΡΑΖ

Με  τον  καλύτερο  τρόπο  ολοκλήρωσε  τους  αγώνες  της  για  την  α' φάση  του  πρωταθλήματος η  γυναικεία  μας  ομάδα  επικρατώντας  εύκολα  του  ΤΥΦΩΝΑ  με  3-0σετ. Τερμάτισε  έτσι  στην  πρώτη  θέση  της  βαθμολογίας  με  38  βαθμούς  έχοντας  13  νίκες  και  μία  ήττα. Για  το  χθεσινό  παιχνίδι  δεν  μπορεί  να  υπάρξει  κριτική  αφού  ο  αντίπαλος  μας  κατέβηκε  με  πολλές  ελλείψεις  και  έτσι  δεν  κατάφερε  σε  κανένα  σημείο  να  μας  απειλήσει.
Η  ομάδα  μας  τώρα  περιμένει  την  αυριανή  κλήρωση (12:00 μμ)  ώστε  να  μάθει  τη  σειρά  και  τα  γήπεδα  των  αγώνων  μπαράζ. Οι  αντίπαλοι  μας  είναι  ο  ΑΟ ΒΑΡΗΣ  και  ο  ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ  από  τον  Α' όμιλο  και  η  ΑΕ  ΑΘΗΝΑ  ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ  από  τον  Β'.  Τα  παιχνίδια  ξεκινούν  την  επόμενη  Τετάρτη  16/3.
Επειδή  λόγω  κακοκαιρίας  ο  αγώνας  μας  ήταν  ο  μόνος  που  έγινε  από  τον  όμιλο  μας  τα  αποτελέσματα  και  η  τελική  βαθμολογία  της  πρώτης  φάσης  θα  αναρτηθούν  σε  επόμενη  δημοσίευση  μας.

Τα σετ: 25-9, 25-9, 25-15.

Η  σύνθεση  μας (Λιγνός - Μελετίου): Λάσκαρη - Τρίγκα, Αλεξίου, Βασιλειάδη, Κανελοπούλου Α., Παπαμιχαήλ, Βασιλακοπούλου, Κανελοπούλου Γ. (λίμπερο), Κούρτη,  Σταύρου,  Ντέτσικα, Χατζηφώτη,  Χαττάρι (λίμπερο).

Τρίτη 8 Μαρτίου 2011

Επιστροφή  σε  πλήρη  αγωνιστική  κίνηση  για  όλα  τα  τμήματα  της  ομάδας  μας  μετά  το  τριήμερο  της  καθαράς  δευτέρας.
Οι  γυναίκες  θα  προσπαθήσουν  αύριο  να  τελειώσουν  με  νίκη   τις  υποχρεώσεις  τους  στην   πρώτη  φάση  του  πρωταθλήματος  απέναντι  στον  ΤΥΦΩΝΑ,  ώστε  να  είναι  έτοιμες  και  με  την  καλύτερη  δυνατή  ψυχολογία  ενόψει  μπαράζ.
Οι  άνδρες  δοκιμάζονται  στην  έδρα  του  πρωτοπόρου  ΣΑΚΑ  με  στόχο  να  αποκομίσουν  ότι  μπορούν  περισσότερο  βαθμολογικά  από  το  παιχνίδι, γνωρίζοντας  ότι  τα  περιθώρια  έχουν  στενέψει  και  πρέπει  να  διεκδικούνται  όλα  τα  ματς  ανεξαρτήτου  αντιπάλου.
Οι  κορασίδες  τέλος  θα  προσπαθήσουν  να  συνεχίσουν   το  νικηφόρο  σερί  τους  με  αντίπαλο  τον  ΑΕΣΑΦ  ΚΟΥΡΟ  ώστε  να  παραμείνουν  στην  πρώτη  θέση  της  βαθμολογίας.

ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΒΗΜΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ

Σημαντικό  βήμα  για  την  παραμονή  της  στην  κατηγορία  έκανε  χθες  η  ανδρική  μας  ομάδα  επικρατώντας  του  ΟΦ  ΓΕΡΑΚΑ  με  3-1 σετ  εντός  έδρας. Η  ομάδα  μας  αν  και  απώλεσε  το  πρώτο  σετ  στην  κόντρα  με  24-26  κατάφερε  να  ανακάμψει  και  να  κερδίσει  τα  τρία  επόμενα  μαζί  και  το  πολύ  σημαντικό  για  τη  συνέχεια  τρίποντο. Αγωνιστικά  αν  και  δεν  κάναμε  μια  από  τις  καλύτερες  εμφανίσεις  μας  παίξαμε  όσο  χρειαζόταν  για  να  κάμψουμε  την  αντίσταση  του  αντιπάλου. Απόδοση  που  πιστεύουμε  αρκεί,  αν  σταθεροποιηθεί  σε  αυτά  τα  επίπεδα,  για  να  πετύχουμε  τους  στόχους  μας.

τα  σετ: 24-26, 25-22, 25-18, 25-22
η  ομάδα  μας: (Μελετίου) Τριανταφυλλίδης, Λιγνός, Σβαρνιάς, Καραχάλιος, Σταυρόπουλος, Καλογερόπουλος, Σαραμαντάς (λίμπερο), Ντόκος, Ζάρας, Βαχαβιώλος, Χαττάρι.

αποτελέσματα  17ης αγωνιστικής

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 1-3
ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΒΑΡΗΣ "Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ" 3-1
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΟΦ ΓΕΡΑΚΑΣ 3-1
ΑΕ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ 3-2
ΑΣΠ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΣΦΑ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΄΄ Ο ΦΟΙΒΟΣ΄΄ 0-3
ΝΟ ΔΗΛΕΣΙ - ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (σήμερα)

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΙΝΑΜΕ ΠΡΩΤΟΙ

Κατάφερε  να  περάσει  τη  χθεσινή  διπλή  δοκιμασία  η  γυναικεία  μας  ομάδα  και  να  επιβληθεί  επί  του  πολύ  καλού  Ηρακλή  με  3-1 σετ  μέσα  στη  Χαλκίδα. Από  τη  μία  έπρεπε  να  ξεπεράσει  το  εμπόδιο  ίσως  της  πιο  δύσκολης  έδρας  της  κατηγορίας  αφού  έχουμε  ξαναπεί  πως  ο  Ηρακλής  αδικείται  από  τη  θέση  που  έχει  βαθμολογικά  και  από  την  άλλη  να  ανταπεξέλθει  στα  νέα  πράγματα  που  βάλαμε  στο  παιχνίδι  μας  για  πρώτη  φέτος  φορά  ενόψει  μπαράζ. Η  ομάδα  μας  κατάφερε  ξεπερνώντας  την  αρχική  της  νευρικότητα  που  κορυφώθηκε  στο  δεύτερο  σετ  το  οποίο  έχασε  με  25-18,  να  επικρατήσει  στα  δύο  επόμενα  στον  πόντο  δείχνοντας  πως  με  το  νέο  της  σχήμα  είναι  έτοιμη  για  μεγάλα  πράγματα. Τώρα  απομένει  η  τελευταία  αγωνιστική  την  άλλη  Τετάρτη  με  αντίπαλο  τον  Τυφώνα  και  μετά  ακολουθούν  τα  μπαράζ  ανόδου.

Τα  σετ: 23-25, 25-18, 23-25, 25-27
Η  Σύνθεση  της  ομάδας  μας: Βασιλακοπούλου, Παπαμιχαήλ, Αλεξίου, Λάσκαρη - Τρίγκα, Κανελοπούλου Α., Βασιλειάδη, Κανελοπούλου Γ. (λίμπερο), Κούρτη, Χατζηφώτη, Ντέτσικα.

Τετάρτη 2 Μαρτίου 2011

Στη  Χαλκίδα  δοκιμάζεται  σήμερα  το  βράδυ   η  ομάδα  μας  των  γυναικών  απέναντι  στον  ΗΡΑΚΛΗ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ  σ'  ένα  παιχνίδι  απέναντι  σε  μία  από  τις  δυνατές  ομάδες  της  κατηγορίας  μας. Το  παιχνίδι  δεν  έχει  αγωνιστικό  ενδιαφέρον  αφού  η  ομάδα  μας  έχει  ήδη  εξασφαλίσει  την  πρόκριση  στα  μπαράζ  ανόδου  ενώ  ο  ΗΡΑΚΛΗΣ  απέχει  αρκετά  από  την  κορυφή  παρόλα  αυτά  αποτελεί  έναν  πολύ  καλό  αγώνα  προετοιμασίας  σε  μία  δύσκολη  έδρα.
Η  ανδρική  μας  ομάδα  αντιμετωπίζει  αύριο  τον ΟΦ  ΓΕΡΑΚΑ  εντός  έδρας   με  στόχο  τη  νίκη  και  την  επιστροφή  της  στις  καλές  εμφανίσεις.
Οι  κορασίδες  μας  δεν  αγωνίζονται  αυτή  τη  βδομάδα λόγω  του  τριημέρου  της  καθαράς  δευτέρας.